gadżety
Niestety, serwis z gadżetami nie jest aktualizowany od dłuższego czasu. Spowodowane jest to brakiem czasu oraz innymi priorytetami. Z tego powodu zapraszam Cię na moje dwa blogi - technologiczny oraz o Apple. One są aktualizowane bardzo często i na pewno znajdziesz coś dla siebie.


Revolights - rewolucyjne oświetlenie rowerowe?

  • 21.11.2012 15:42:53
  • 1

Tym razem coś dla fanów dwóch kółek. Trzech kumpli postanowiło stworzyć "rewolucyjny system świateł rowerowych". Tak opisali ten projekt na kickstarterze. I udało się im. Zebrali 215 tys. dolarów a oczekiwali 42,5 tys.

Revolights - rewolucyjne oświetlenie rowerowe?

Przyjrzyjcie się dokładnie powyższemu obrazkowi. Dzięki spacjalnym diodom LEDowym umieszczonych na obręczach - odpowiednio białym z przodu i czerwonym z tyłu - podczas jazdy możemy wygenerować sobie oświetlenie drogi podczas nocnej jazdy. Do tego kształt wiązki światła z boku przypomina pojazd z filmu Tron: Dziedzictwo.

Proste, szpanerskie i zarazem praktyczne.

Jaka jest cena tego oświetlenia? No cóż, do tanich to nie należy. Za zestaw trzeba wydać $220 dolarów, czyli około 720zł. Trzeba przyznać, że niektóre lampy do samochodu są tańsze. Z drugiej strony, szpan kosztuje ;).

Kolejną wadą jest fakt, że Revolights są dostępne jedynie w USA i Kanadzie. Wszystko przez przepisy ruchu drogowego. Termin zakupów tego oświetlenia w Europie nie jest na chwilę obecną znany.

Tak prezentuje się revolights na żywo:

Jakie ma zalety? Zwiększa bezpieczeństwo cyklisty na drodze, gdyż najwięcej wypadków z rowerzystami odbywało się przez uderzenie rowerzysty w bok. Dzięki Revolights nasz rower będzie oświetlony z boku.

Czy te 720zł jest odpowiednią ceną za zwiększenie swojej widoczności oraz bezpieczeństwa na drodze?

W sieci pojawiają się już tutoriale jak można stworzyć amatorską wersję tego oświetlenia. Całkowity koszt dla dwóch kól to około 240zł.

Więcej na revolights.com

Gadżety, które mogą Ciebie również zainteresować:

Komentarze

  • 22.11.2012
    crazy_biker88 Niezły bajer, ale obawiam się w Polsce nikogo nie będzie stać na taki bajer ;/

Dodaj komentarz